Készségfejlesztő nyílt végű játék minden korosztálynak
A forgatagos daduk olyan nyílt végű fejlesztő fajátékok, amik rengeteg féle játékra alkalmasak, sőt, még a felnőttek sem unják meg őket :)
A kisebb gyerekek eleinte csak véletlenszerűen pakolgatják az íveket (vagy rombolják le a nagytesó építményeit), aztán szép lassan rájönnek, hogy lehet őket pörgetni a földön, pont átfér alattuk a kedvenc plüssmaci, lehet bennük hintáztatni a kedvenc babáikat, és még a kisautók is jól gurulnak rajtuk.
Fejlesztik a térlátást, szem-kéz koordinációt, koncentrációképességet, finommotorikát, kézügyességet.
Mikor már kicsit nagyobbak, akkor egész autópályát építenek belőle, barlangot az állatkáiknak, egyre magasabb és bonyolultabb várakat, így megteremtve a helyszínt egy-egy szerepjátékhoz. Ebben a korban olyan képzelőerejük van a gyerekeknek, hogy csak ámulva figyeljük, mi mindent képesek belelátni egy-egy ilyen gondosan megalkotott építménybe. És persze el is mesélik, ha figyelünk rájuk.
A forgatagos daduval játszva fejlődnek a nyelvi és a szociális készségek, bővül a szókincs.
És mire pont kinő abból a korszakból, hogy a figuráinak vagy babáinak építsen várat vagy palotát, rájön arra, hogy a legizgalmasabb olyan dolgot összerakni belőle, ami úgy néz ki, mintha nem is állhatna meg magától. Órákig el lehet játszani keresve az egyre nagyobb kihívásokat, feszegetve a határokat; kísérletezni azzal, hogy kihasználva az elemek kicsit tapadós felületét, megkeresve, hogyan kerülnek egyensúlyba az egymásra pakolt, vagy egymásba akasztott ívek, óvatosan eltolni egy billenő elemet kiegyensúlyozni egy másikkal úgy hogy ne boruljon le… hihetetlenül szórakoztató és izgalmas feladat. És ami a legjobb benne, hogy mivel a variációk száma végtelen, tényleg nem lehet megunni.
Kitartásra és türelemre ösztönöz, fejleszti az egyensúlyérzéket, a kézügyességet.
Minden korosztálynak bátran ajánljuk a forgatagos dadukat
Hasznos olvasnivaló:
Készségfejlesztő fajátékok – milyen képességet és készségeket fejlesztenek a Dadu játékai?